Przejdź do

O nas

SEVITEL Spółka z o.o. jest wiodącym dostawcą i producentem najwyższej jakości, innowacyjnych rozwiązań z zakresu systemów telekomunikacyjnych, gazometrycznych, teleinformatycznych, zasilania gwarantowanego i zapewnienia bezpieczeństwa pracy, dedykowanych dla branży górniczej oraz innych obiektów przemysłowych.

Firma opiera swoje produkty i usługi na nowoczesnym podejściu do klienta i rynku. Proponujemy kompleksowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania oparte na analizie potrzeb. W wymagających branżach przemysłu ciężkiego i górnictwa przewagę na rynku daje nam możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań, zapewniających nie tylko wysoką automatyzację, ale przede wszystkim wspomniany najwyższy poziom bezpieczeństwa załogi i urządzeń. Elastyczność oraz szeroki zakres realizowanych prac w trudnych warunkach podziemnych, pozwala nam umiejętnie się dostosować się do rynku.

SEVITEL łączy wieloletnie doświadczenie i znajomość branży ze specjalistyczną wiedzą i wysokimi kompetencjami pracowników, dążąc do jak najlepszego rozpoznania i zaspokojenia potrzeb Klientów.

Działając od 2001 roku nasza firma z sukcesem realizuje liczne wdrożenia w kraju i za granicą, zdobywając dobrą reputację oraz zaufanie Klientów i Partnerów. SEVITEL dąży do tego, aby Klienci mieli satysfakcję z dokonanych zakupów, ciesząc się z najwyższej jakości i niezawodności produktów, terminowych dostaw oraz partnerskiej współpracy.

Głównymi odbiorcami naszej firmy są kopalnie węgla kamiennego, kopalnie rudy miedzi, a także kopalnie soli, surowców mineralnych, skalnych, kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego oraz zakłady przeróbcze.

Współpraca z jednostkami naukowymi, a także z firmami o uznanej renomie w branży górniczej, pozwalają firmie SEVITEL na stworzenie kompleksowej oferty asortymentowej, a także gwarantują wysoką jakość produktów i usług. Dowodem uznania środowiska biznesu dla działań, dynamicznego rozwoju i potencjału naszej firmy jest przyznane przez magazyn Forbes wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2013 w kategorii firm o poziomie przychodów 50 – 250 mln PLN w województwie śląskim. SEVITEL otrzymał również w 2008 roku Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii polskie przedsiębiorstwo.

Przez 21 lat obecności na rynku SEVITEL rozwija i oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, przeznaczone przede wszystkim dla kopalń podziemnych. Kompleksowa i nowatorska oferta firmy SEVITEL pozwala nie tylko na podniesienie bezpieczeństwa ale również na wzrost efektywności i wydajności pracy.

Historia

2022 Nowe wyzwania
 • Nowe wyzwania w tym zainteresowanie systemem łączności bezprzewodowej po KGHM Polska Miedź S.A. również ze strony Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.
 • Wdrożenie w Sevitel procedury Compliance – zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów.

swar - stacja bazowa

2020-2021 Antykolizja
 • Dostawa i uruchomienie systemu wspierania pracy operatora w zakresie antykolizji SYBET-PROXIMA w ZG Polkowice-Sieroszowice, ZG Lubin i ZG Rudna,
 • KGHM Polska Miedź S.A. zastosowanie – „Innowacyjnego systemu łączności bezprzewodowej”
 • System produkcji SEVITEL, którym jest Kompleksowy System Wspierania Akcji Ratowniczej (SWAR). To innowacyjne w skali światowej rozwiązanie dla akcji ratowniczych przede wszystkim w podziemnych zakładach górniczych zagrożonych i niezagrożonych wybuchem, ale również z powodzeniem wykorzystane w innych obiektach przemysłowych.

antykolizja - wyswietlacze

2015-2019 Nowe cele i wyzwania
 • Brązowy Medal 8 Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS,
  medal III stopnia w konkursie „Innowacyjne Rozwiązania w Budowie Maszyn i Urządzeń Górniczych” podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i
  Hutniczego Katowice 2015 za projekt „Autonomiczny Zespół Rejestrująco-Pomiarowy AZRP” zaprojektowany i wykonany wspólnie z firmą ITI EMAG.
 • Dyplom otrzymany na XXII Giełdzie Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach innowacji w 2014 roku, za opracowanie „Systemu dyspozytorskiego dla stacji geofizyki górniczej – HESTIA”,
 • Dyplom Produkt Roku 2015 w kategorii poprawa bezpieczeństwa za „Kompleksowy System Wspierania Akcji Ratowniczej SWAR” w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie” pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Katedry Automatyki 
i Inżynierii Biomedycznej AGH.
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Krakowie za „Elektroniczny system ewidencji środków strzałowych Tryton” opracowany przy współudziale z firmą ITI EMAG
 • POLSKA NAGRODA INNOWACYJNOŚCI 2016 wręczona podczas IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Lublinie.

polska_nagroda_innowacyjnosci_2016_b

2013-2014 Prestiżowe wyróżniania
 • Wdrożenie wraz z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych oraz ITI EMAG systemu lokalizacji bombardowań.)
 • Medal III stopnia – Innowacyjny produkt
 • Medal III stopnia w konkursie „Innowacyjne Rozwiązania w Budowie maszyn i Urządzeń Górniczych” Innowacyjny Produkt 2013 za produkt „Elektroniczny system ewidencji
 • środków strzałowych Tryton” opracowany przy współudziale z firmą ITI EMAG.
 • Złoty Laur Innowacyjności 2014,
 • Srebrny medal 63. Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova” 2014,
 • Brązowy Medal 12 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków ARCA 2014 w Zagrzebiu,
2008-2010 Intensywny rozwój
 • Realizacja projektów UTI, STAR, SAT SMP.
 • Wyróżnienie – Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii polskie przedsiębiorstwo w 2008 roku.
 • Prężny rozwój firmy, dobre stosunki z kontrahentami, zaowocowały dwukrotnym przyznaniem przez Puls Biznesu ogólnopolskiego odznaczenia Gazela Biznesu w latach 2008-2009.
 • Pozyskanie środków unijnych na opracowanie innowacyjnego metanomierza ręcznego, rozbudowa siedziby firmy,
  zdobycie certyfikatu ISO 9001:2009, na produkcję, a także wdrożenie i certyfikowanie systemów ISO 14001:2005 (ochrona środowiska), ISO 18001:2004 (bezpieczeństwo i higiena pracy).
 • Utworzenie działu konstrukcyjnego i przygotowania produkcji
 • Systemy zasilania gwarantowanego oraz bezprzewodowy system identyfikacji
 • Wdrożenie kompleksowej usługi zasilania gwarantowanego – obejmującą dostawę i serwis urządzeń zasilania gwarantowanego między innymi takich firm jak Benning Power Electronics Sp. z o.o. czy APS Energia S.A. oraz dostawę kompletnych baterii akumulatorowych między innymi takich firm jak Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o., Sunlight Polska Sp. z o.o.
2005-2007 Pierwszy certyfikat jakości
 • Pierwszy Certyfikat ISO 9001:2000,
 • Rozwój działy technicznego o usługi usługi z zakresu zasilania, telewizji przemysłowej oraz montażu usług dyspozytorskich.
 • Współpraca z podmiotami ITI EMAG, TELVIS Sp. z o.o., SIEMENS Sp. z o.o, EMAG-SERWIS Sp. z o.o

ISO

2002 Pierwsze projekty
 • Pierwsze usługi serwisowe z zakresu metanometrii oraz projektowe.
 • Realizacja umowy na terenie KWK Murcki a także wraz z Firmą Elektrometal wdrożenie systemu w kopalni Guido,
 • Realizacja kontraktów z zakresu systemów bezpieczeństwa.
 • SEVITEL staje się liderem wśród firm dostarczających usługi z zakresu łączności, telekomunikacji i telemetrii.
2001 powstanie spółki

flaga-do-machania-_-1

Firma SEVITEL może pochwalić się licznymi kompleksowymi wdrożeniami systemów bezpieczeństwa na 90% polskich kopalń, kilkoma innowacyjnymi produktami, szerokim zakresem usług serwisowych.

Sukces ten oparty jest o rozbudowaną strukturę organizacyjną, prężną kadrę kierowniczą i zaangażowaną załogę liczącą już ponad 250 osób. Nie byłby on jednak możliwy gdyby nie zaufanie naszych klientów za które gorąco dziękujemy.

Polityka jakości

W Sevitel Sp. z o.o. wdrożono Zintegrowany System Zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną.

Aktualnie posiadamy certyfikaty potwierdzające, że wprowadziliśmy i stosujemy system zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w zakresie: Projektowania, Produkcji, Montażu i serwisu systemów telekomunikacji i telemetrii, montażu i serwisu układów i urządzeń elektroenergetycznych, montaż i serwisu automatyki i mechaniki w obiektach przemysłowych i górniczych, w tym w strefach zagrożonych wybuchem, usługi budowlanych.

Certyfikaty zostały wydane przez Biuro Certyfikacji Systemów Zarządzania Polskiego Rejestru Statków S.A. Certyfikowany system potwierdza spełnienie przez Spółkę wymagań określonych normami: PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie systemu zarządzania jakością, PN-EN ISO 14001:2015 w zakresie systemu zarządzania środowiskowego, PN-ISO 45001:2018 – systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dołącz do nas

Jeżeli chcesz pracować w zgranym zespole, wśród dobrze wyszkolonych i kompetentnych pracowników, zdobywać doświadczenie i praktykę – ta oferta pracy w firmie SEVITEL 
jest skierowana do Ciebie.

Dołącz do nas