ERICSSON-LG


Witamy na stronie, gdzie możecie Państwo znaleźć informacje na temat produktów LG-Ericsson (dawniej LG-Nortel) - nowoczesnych hybrydowych platform telekomunikacyjnych, nowoczesnych systemów IP, jak również dedykowanych do nich aparatów telefonicznych (telefonów systemowych, telefonów IP) oraz przełączników 2 i 3 warstwy serii iPECS-ES

Platforma Teleinformatyczna iPECS MG

iPECS-MG to niezwykle wydajna, dająca się rozbudowywać i bogata w funkcje platforma, która integruje sieci mobilne oraz sieci typu PSTN i IP w Twojej firmie, rozszerzając możliwości biznesowe. Będąc systemem hybrydowym, iPECS-MG obsługuje kompletne rozwiązania wykorzystujące pojedyncze sieci IP, jak również zastosowania mieszane, z telefonami IP i cyfrowymi czy analogowymi. Firmy mogą dobrać idealne połączenie linii telefonicznych typu IP, cyfrowych, analogowych oraz DECT, w zależności od ich potrzeb czy możliwości odnośnie infrastruktury. iPECS MG umożliwia płynne przejście od technologii TDM do IP. Występuje w pakietach do 120 oraz do 324 Użytkowników

iPECS-MG to najbardziej przystępna droga do uzyskania:

 • platformy o wielu możliwościach, która wzbogaci Twoją działalność,
 • uproszczonych i dostosowanych do potrzeb użytkownika rozwiązań przeznaczonych dla biznesu,
 • dostępu do najnowszych standardów i technologii,
 • usług sieciowych IP dla rozproszonego środowiska biznesowego,
 • usług SIP trunking dla telefonii internetowej (ITSP),
 • oszczędności energii dla wymogów „Green IT",
 • usług startowych dla Unified Communication w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw,
 • wiadomości głosowych i ujednoliconych usług przesyłania wiadomości,
 • rozwiązań dla biznesu dla większej mobilności,
 • rozwiązań konferencyjnych dla redukcji kosztów,
 • scentralizowanego zarządzania i aktualizacji,

Platforma Teleinformatyczna iPECS LIK

System IPECS LIK to system PURE IP dla przedsiębiorstw zatrudniających do 1200 pracowników. Budowa modułowa systemu oraz komutacja realizowana poprzez sieć IP, umożliwia pełne rozproszenie systemu w zależności od koncentracji i rozmieszczenia przedsiębiorstwa. System umożliwia łączenie elementów składowych w tym endpointów do głównego systemu poprzez stworzoną u klienta infrastrukturę LAN a w przypadku rozproszenia użytkowników końcowych poza obręb sieci LAN z każdego miejsca do którego doprowadzona jest sieć Internet.

System IPECS LIK składa się procesora komutującego MFIM o pojemnościach 50,100,300,600 oraz 1200 portów oraz w zależności od pożądanych usług z bram umożliwiających podłączenie do systemu ISDN PRA, BRA, SIP Trunk, analogowych linii FXO i FXS, czy modułów realizujących usługi tele/video konferencji oraz poczty głosowej.

System IPECS posiada wszelkie funkcję realizowane dotychczas przez tradycyjne centrale telefoniczne tj. m.in.:

 • tworzenie grup pickupowych, huntingowych, ACD, UCD
 • zapowiedzi głosowe i poczta głosowa z funkcją powiadamiania poprzez e-mail
 • integracja telefonu stacjonarnego z telefonem GSM - mobile extension
 • IVR
 • LCR
 • Dzięki zastosowaniu IP do komunikacji pomiędzy modułami i endpointami uzyskujemy dostęp do rozwiązań które w tradycyjnej telefonii nie były możliwe do realizacji:

Swobodne rozlokowanie elementów składowych systemu oraz endpointów pod względem geograficzny, gdzie wyznacznikiem realizacji usług telekomunikacyjnych staje się jedynie dostęp do sieci Internet,
Możliwość sieciowania kilku systemów IPECS co daje użytkownikom tych systemów możliwość korzystania z numeracji wewnętrznej do łączności między systemami, dostęp do usług transfer, konferencji itp.
Realizację połączeń głosowych pomiędzy systemami IP poprzez sieć Internet co obniża koszty ponoszone przez klienta
Korzystanie z tej samej infrastruktury kablowej do podłączenia komputera PC i telefonu
Wykorzystanie aplikacji typu softphone zamiast tradycyjnych aparatów telefonicznych
Integracja systemu telekomunikacyjnego z aplikacjami typu CRM, bądź z MS Outlook, oraz innymi aplikacjami softwareowymi wspierającymi obieg informacji w przedsiębiorstwie, stworzonymi w oparciu o otwarty interfejs API systemu.

Opracowane przez LG-Ericsson rozwiązanie sieciowania i redundancji systemów IPECS LIK

 • T-NET

Firma LG-Ericsson stworzyła rozwiązanie nazwane TNET (Transparent NET) co pozwala nam na logowanie kilku mniejszych systemów (tzw. LM) do jednego większego (CM) używając sieci Internet. Dzięki czemu użytkownicy pracują w jednym systemie i komunikują się po sieci wewnętrznej, w której dostępne są usługi przełączeń między użytkownikami, transferów, konferencji itp.

W sytuacji gdy nastąpi uszkodzenie łącza pomiędzy systemami LM i CM system LM realizować będzie połączenia zewnętrzne oraz połączenia do użytkowników innych systemów LM poprzez linie PSTN do niego dołączone. Przełączenie nastąpi samoczynnie bez ingerencji z zewnątrz, użytkownicy systemu nie utracą możliwości realizacji połączeń.

 • Redundancja

Systemy IPECS LIK oparte o procesory MFIM 100 do MFIM 1200 przy odpowiedniej konfiguracji mogą zapewnić pełną redundancję. System wystarczy doposażyć w drugi identyczny procesor i wykorzystać drugi interfejs LAN do połączenia procesorów. Dzięki czemu w sytuacji gdy z systemem głównym MASTER wystąpią problemy, system SLAVE przejmuje kontrole nad połączeniami i pozostałymi elementami systemu. Przełączenie następuję natychmiast użytkownicy nie odczują iż pracują na backupie. Korzystając z dedykowanej do systemu IPECS obudowy MCKTE istnieje możliwość instalacji dwóch zasilaczy dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić również redundancję zasilania.

Krótka charakterystyka modułów.

 • MFIM 50A/50B

Najmniejszy dostępny procesor komutujący systemu IPECS, umożliwiający podłączenie do 35 endpointów. Moduły MFIM 50A/50B wyposażone są w 4 interfejsy FXO (50A) bądź 4 interfejsy ISDN BRA (50B) zapewniające komunikację użytkowników na zewnątrz,
2 analogowe interfejsy FXS pozwalające podłączyć faksy bądź aparaty SLT, 8(4) kanałów VoIP umożliwiających podłączenie SIP Trunk w kodeku G711 (G729) oraz system poczty głosowej oraz zapowiedzi głosowych o pojemności do 210 minut zmagazynowanych wiadomości z 6 kanałami jednoczesnego dostępu.

 • MFIM 100/300

Moduły procesora komutującego, umożliwiającego podłączenie kolejno do 70 i 270 endpointów. System ten wyposażony jest w 6 kanałów VoIP do SIP Trunk dla kodeków G711, G729, 6 kanałów jednoczesnego dostępu do poczty głosowej oraz zapowiedzi głosowych o pojemności do 210 minut zmagazynowanych. Moduły 100 i 300 wyposażone są w drugi interfejs LAN dzięki czemu istnieje możliwość ich redundancji. Moduły tę mogą zostać zainstalowane w dedykowanej szafie 19" MCKTE z redundantnymi zasilaczami PSU.

 • MFIM 600/1200

Moduły procesora komutującego umożliwiające podłączenie 600 i 1200 endpointów. Ze względu na swoje pojemności procesory te nie są wyposażone w kanały VoIP oraz VSF. W przypadku Moduły 600 i 1200 wyposażone są one w drugi interfejs LAN dzięki czemu istnieje możliwość ich redundancji. Moduły tę mogą zostać zainstalowane w dedykowanej szafie 19" MCKTE z redundantnymi zasilaczami PSU.

 • Aparaty telefoniczne do systemów iPECS LIK.

Aparaty serii LIP-8000 to dedykowane rozwiązanie endpointów dla systemu IPECS. Aparaty te pracują w oparciu o protokół IPECS, ten sam który służy do komunikacji pomiędzy wszystkimi modułami systemu. LG Nortel opracowała swój protokół aby usprawnić komunikację pomiędzy elementami składowymi systemu oraz zminimalizować liczbę czynności w przypadku konfiguracji urządzeń.

Wszystkie aparaty serii LIP-8000 wyposażone są w dwu portowy switch LAN (10/100 Base T). Posiadają dwa procesory DSP dzięki czemu mamy możliwość realizacji konferencji z aparatu do 3 użytkowników. Wszystkie aparaty działają w trybie full duplex speaker a głos może być kodowany kodekami G.711, G.723.1 oraz G.723.

Aparaty mogą być zasilane bądź z portu Ethernet bądź poprzez dedykowany zasilacz AC.

Aby zapewnić łączności głosową system IPECS wyposażony został również w możliwość współpracy z endpointami pracującymi w oparciu o protokół SIP (Session Initiation Protocol).

Przełączniki iPECS ES seria 2000/3000

Oferta iPECS-ES to szeroki wachlarz rozwiązań o wysokiej wydajności pozwalający zbudować sieć LAN tak, aby spełniała twoje potrzeby biznesowe. Infrastruktura komunikacyjna o wysokiej wydajności jest potrzebna w dzisiejszym środowisku biznesowym, by pomóc w zwiększeniu efektywności działania przedsiębiorstwa, ograniczyć wydatki i zapewnić zabezpieczenie inwestycyjne podczas przygotowania przedsiębiorstwa do przyszłej rozbudowy sieci i aplikacji.

Przełączniki iPECS ES LG-Ericsson zostały zaprojektowane z myślą o współpracy z rozwiązaniami Unified Communication iPECS. Dzięki zaawansowanym funkcjom QoS (Quality of Service), obsługi VLAN oraz PoE (Power over Ethernet) bardzo dobrze nadają się do wszelkich rozwiązań VoIP i nie tylko.

Seria przełączników ES-2000/3000 to zarządzalne rozwiązanie zapewniające administratorom sieci oraz systemów teleinformatycznych LG-Ericsson pełną kontrolę nad ruchem w ich sieci w ramach funkcji dostępnych w warstwie 2. Dzięki protokołowi SNMP możemy dzięki webowej aplikacji UDM monitorować ich poprawność pracy, administrować nimi a także magazynować ich konfigurację.

Seria ES-2000/3000 składa się z 4 rodzajów 24 portowych przełączników wspierających sieci Fast Ethernet, Gigabit Ethernet oraz zapewniających zasilanie PoE w standardach 802.3af i 802.3at.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Parametry Techniczne.Platformy teleinformatyczne do 50 użytkowników
Platformy teleinformatyczne od 51 do 300 użytkowników
Platformy teleinformatyczne powyżej 300 użytkowników
Aparaty telefoniczne systemowe
Aparaty bezprzewodowe systemowe DETECT
Aparaty bezprzewodowe WI-FI
Aparaty telefoniczne analogowe
Terminal konferencyjny
Przełączniki IPECS-ES
Aplikacje dedykowane do Systemu iPECS-MG
Aplikacje dedykowane do Systemu iPECS-LIK
Brak cerftyfikatów
Brak załączników