IKC-1Iskrobezpieczna Kamera Cyfrowa IKC-1 jest urządzeniem pozwalającym na ciągłą obserwację bieżącej sytuacji na dole kopalni poprzez transmisję obrazów do dyspozytorskiego systemu operacyjnego na powierzchni. Kamera IKC-1 przeznaczona jest do obserwacji odległych obiektów wolnozmiennych. Obrazy mogą być przesyłane na odległości do 10 km.

Transmisja cyfrowych obrazów realizowana jest poprzez istniejącą dwużyłową linię telemetryczną. Transmisja danych odbywa się z maksymalną prędkością 33 600 bps przy współpracy z Iskrobezpiecznym Modemem Analogowym IMA-1. Kamera cyfrowa IKC-1 zawiera wbudowany modem, który ustanawia automatyczne połączenie z Modemem IMA-1, znajdującym się w dyspozytorni i realizuje funkcję konwersji protokołów przy użyciu niezależnej linii dwużyłowej.

Zasilanie Kamery Cyfrowej IKC-1 zapewnia iskrobezpieczne zasilanie dostarczone przez powierzchniowe urządzenia stacyjne.

Z Iskrobezpieczną Kamerą Cyfrową IKC-1 dostarczane jest dedykowane oprogramowanie MinerEYE oraz MinerEYE Client. Aplikacja MinerEYE pozwala na archiwizowanie obrazów z kamery cyfrowej na dysku twardym serwera, umożliwiając późniejsze przeglądanie historii. Każdy użytkownik sieci LAN serwera ma możliwość oglądania aktualnych obrazów z kilku kamer równocześnie oraz przeglądania archiwum dowolnej z nich za pomocą aplikacji MinerEYE Client.
Tryb obrazu: kolorowy lub czarno-biały
Rozdzielczość obrazu: QVGA (320x240 px) lub VGA (640x480 px)
Kompresja obrazu: JPEG
Maksymalna prędkość transmisji obrazów: 33 600 bps
Wymiary: 310 x 138 x 148 mm
Waga: ok. 2700 g bez uchwytu kamery
ok. 3200 g z uchwytem kamer
Stopień ochrony obudowy: IP 54
Cecha budowy przeciwwybuchowej: I M1 Ex ia I Ma <= Ta <= +40°C
Zasilanie: ze stacji powierzchniowej 27÷56 V, 40 mA DC
Wejścia / wyjścia transmisji: transmisja modemowa
Standard transmisji: ITU-T V.3

  • Karta katalogowa