Przejdź do

Usługi

Oferta naszej firmy opiera się na nowoczesnym podejściu. Posiadamy specjalistyczne rozwiązania informatyczne oraz rozbudowane systemy telekomunikacyjne. Proponujemy kompleksowe oraz innowacyjne rozwiązania oparte na analizie potrzeb.

W wymagających branżach przemysłu ciężkiego i górnictwa przewagę na rynku daje nam możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań, zapewniających nie tylko wysoką automatyzację, ale przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa załogi i urządzeń. Elastyczność oraz szeroki zakres realizowanych prac w trudnych warunkach podziemnych, pozwala nam umiejętnie się dostosować się do rynku, o czym świadczy realizowany obecnie m.in. projekt dostawy stacji paliw płynnych dla Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowski dla Polskiej Akademii Nauk.

01

Gazometria
i Geofizyka

02

Lokalizacja
i Antykolizja

03

Elektroenergetyka
i Automatyka

04

Dyspozytornie

Gazometria i Geofizyka

W zakresie gazometrii oferujemy szereg urządzeń do pomiarów parametrów atmosfery przeznaczone do pracy w przemyśle wydobywczym. Zgodnie z naszą maksymą odnoszącą się do priorytetowego traktowania kwestii bezpieczeństwa życia ludzkiego szczególną uwagę przykładamy do precyzji pomiarów a zawsze dostępny serwis gwarantuje ciągłość i niezawodność działania wszystkich systemów i wchodzących w ich skład urządzeń.

Firma Sevitel Sp. z o.o. w ramach swojej działalności kompleksowo realizuje inwestycje związane z budową lub modernizacją systemów pracujących na Stacjach Geofizyki Górniczej. W ramach naszej oferty dobieramy systemy sejsmologiczne i sejsmoakustyczne, wykonujemy wielobranżowe projekty techniczne uwzględniające potrzeby klienta.

Oferowane urządzenia spełniają wymagane normy i posiadają certyfikaty uprawniające do ciągłej pracy w dowolnym stężeniu metanu. Produkcję urządzeń iskrobezpiecznych prowadzimy w oparciu o normę EN 13980:2001.Urządzenia pracujące pod ziemią są klasy I M1 Ex ia I Ma.

SYSTEMY LOKALIZACJI I ANTYKOLIZJI

Nasze najnowsze systemy oparte na bazie łączności radiowej zaprojektowane są z myślą o kompleksowym podejściu do problemu bezpieczeństwa i usprawnienia pracy załogi. Kluczowe ze względów szeroko pojętego bezpieczeństwa funkcje lokalizacji w wyrobiskach podziemnych zakładów górniczych oraz w obiektach o ograniczonej widoczności. Funkcjonalność naszych systemów skupia się na monitoringu, badaniu lokalizacji oraz na analizie logistycznej maszyn i logistyce materiałowej.

  • System łączności bezprzewodowej wspomagający akcję ratowniczą SWAR
  • System lokalizacji PORTAS
  • System antykolizji SYBET-PROXIMA

 

ELEKTROENERGETYKA I AUTOMATYKA

Firma SEVITEL, zatrudniająca wysokospecjalizowaną kadrę techniczno-inżynierską, posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań związanych z budową oraz modernizacją systemów zasilania gwarantowanego, zarówno w przemyśle górniczym, jak i pozagórniczym. Dla sektora energetycznego oferta firmy SEVITEL koncentruje się na zapewnieniu systemów zasilania gwarantowanego.

W zakresie automatyki jesteśmy dostawcą nowoczesnych rozwiązań z zakresu górniczych i ogólnoprzemysłowych systemów starowania i wizualizacji procesów. Oferowane przez nas urządzenia są iskrobezpieczne, dostosowane do pracy w atmosferach zagrożonych wybuchem.

 

Dyspozytornie

 

Zobacz również

Serwis

Remonty i naprawy urządzeń budowy przeciw wybuchowej, najczęściej iskrobezpiecznej, przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Czytaj więcej

Usługi projektowe i kosztorysowe

Dokumentacje zabudowy, opracowania projektowe i kosztorysowe,
Realizujemy zadania związane z programowaniem, zwizualizowaniem 
i uruchomieniem systemów automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej